TRAPEZ W NOWEJ ODSŁONIE

NOWE SPOJRZENIE NA PERFEKCYJNE AUDIO

W 1979 roku Ole Klifoth wprowadził na rynek model Trapeze. W ten sposób stworzył plan rozwoju dla wszystkich przyszłych głośników Audiovector – w tym pionierski nacisk na liniową dynamikę i liniową fazę dzięki zwrotnicy o nachyleniu 6 dB na oktawę. Cofnijmy się o 45 lat, a zobaczymy, że nowy Trapeze opiera się na tych samych zasadach, co oryginalny model. A ponadto wykorzystano w nim najlepsze, najbardziej innowacyjne dostępne obecnie technologie.

To hołd dla pierwszego modelu w historii firmy. Ucieleśnienie naszej pasji, innowacji i miłości do muzyki. I po prostu, piękna rzecz. Trapeze Reimagined to 3-drożny głośnik podłogowy wyposażony w 12-calowy przetwornik nisko-średniotonowy o dużej mocy, 5-calowy głośnik średniotonowy i jedyny taki na rynku głośnik wysokotonowy AMT, który pozostaje wierny oryginalnemu projektowi geniusza audio dra Oscara Heila.

Te trzy przetworniki łączą się, aby osiągnąć równomierną moc, płaską charakterystykę częstotliwościową i aby dopasować się do słynnej idealnej charakterystyki pomieszczenia według firmy Brûel & Kjaer. Pochłaniający dyfrakcję filcowy obszar wokół przetworników wysokich i średnich tonów pomaga stworzyć rzadką i naturalną scenę dźwiękową: przygotuj się na przeniesienie do samego serca wydarzenia na żywo. Strojenie niskich częstotliwości dodaje wagi i dramatyzmu każdej muzyce.

Niezwykle niskie zniekształcenia przetwornika niskotonowego pozwalają uzyskać niezwykle naturalne i dynamiczne wokale, a także piękne, bogate, niebywale wciągające brzmienie. Nie ma tu problemów z basem, średnimi czy wysokimi tonami. To po prostu otwarta, bogata, muzykalna i rytmiczna reprodukcja każdego rodzaju muzyki w każdym otoczeniu.

Kolory i okleiny

W Audiovector używamy wyłącznie starannie wyselekcjonowanych fornirów z prawdziwego drewna.
Oferujemy szeroką gamę niestandardowych wykończeń malowanych w Danii.

Standardowe matowe wykończenia: Nordic Oak, Black Ash, Italian Walnut, White Silk.

W ZESTAWIE MASKOWNICA Z CZARNEJ TKANINY
NIESTANDARDOWE KOLORY W WYKOŃCZENIU FORTEPIANOWYM NA ŻYCZENIE

HANDMADE IN DENMARK SINCE 1979

NASZE TECHNIKI

Double Mechanical Decoupling

Diffraction Control Concept

Damping Factor Adjustment

No Standing Waves

Low Compression Concept

Soundstage Enhancement Concept

No Energy Storage

NCS Molecular realignment

Freedom grounding concept

DCC – Diffraction Control Concept Gruba warstwa naturalnego filcu wokół przetworników średnio- i wysokotonowych pochłania odbitą energię i sprawia, że działają one jak źródła punktowe. Rezultatem jest holograficzna, trójwymiarowa scena dźwiękowa.

DMD – Double Mechanical Decoupling Trapeze Reimagined wykorzystuje dwuwarstwowy aluminiowy cokół w którym wykorzystano odsprzęgnięcie za pomocą łożysk kulkowych ze stali węglowej oraz stylowych, obrabianych maszynowo kolców Audiovector. Optymalizuje to interakcję głośnika z podłogą poprzez redukcję zniekształceń, zapewniając czysty i precyzyjny dźwięk.

NSW – No Standing Waves Oryginalny Trapeze był pionierem w minimalizacji fal stojących wewnątrz obudowy. Fale te są wrogiem doskonałego dźwięku, ponieważ wprowadzają zarówno zniekształcenia, jak i prowadzą do strat energii. Pochylona obudowa Trapeze pozwala uniknąć tych problemów, tworząc idealne warunki dla przetworników.

DFA – Damping Factor Adjustment Wzmacniacze mają różną konstrukcję. Niektóre mają wysoki współczynnik tłumienia, inne niski. Nasze rozwiązanie DFA umożliwia dostosowanie głośników do charakterystyki wzmacniacza. To przybliża nas o krok do idealnego dźwięku.

Low compression concept Technologia, która pozwala membranom przetworników poruszać się swobodnie w wymagających warunkach, czyli z dowolną muzyką i z dowolnie wysokim poziomem dźwięku. Oznacza to, że Twoje głośniki Audiovector pozostaną wierne sygnałowi wejściowemu, który zostanie do nich doprowadzony – bez względu na to, jak głośny i skomplikowany jest materiał muzyczny.

Soundstage enhancement concept Rozwiązanie to pozwala wybrać miejsce, w którym chcesz się znajdować podczas słuchania. Dzięki niej scena dźwiękowa pozostaje stabilna, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Dźwięk wypełnia pomieszczenie w niesamowity sposób, dając słuchaczowi realistyczne przeżycia muzyczne, jak podczas występu na żywo.

No energy Przetworniki brzmią najlepiej, jeśli nie muszą się zmagać z masą całej kolumny głośnikowej, do której są przykręcone. Chodzi o reakcję na transjenty. Zainspirowani rozwiązaniami z Audiovector R 11 Arreté, wykorzystaliśmy technikę NES do osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu realizmu i otwartej sceny dźwiękowej z kolumn Trapeze.

NCS Natural Crystal Structure Naturalna struktura krystaliczna jest jednym z wielu niewidocznych zmian technologicznych zastosowanych w naszych modelach Arreté. Poprzez zamrożenie komponentów do -238° C, cząsteczki miedzi ustawiają się w swoich naturalnych pozycjach, a tym samym zmniejsza się opór elektryczny. Rezultatem jest czysty i bardziej szczegółowy dźwięk.

Audiovector Freedom Audiovector Freedom to rewolucyjna technologia uziemienia, która rozwiązuje problem zniekształceń wywołanych ruchem pomiędzy poszczególnymi przetwornikami zastosowanymi w kolumnach. Prądy przepływające między ich metalowymi koszami są przenoszone przez oddzielną zwrotnicę, która kieruje sygnał do zacisku uziemienia w gniazdku ściennym lub uziemienia listwy zasilającej. Prądy te są przyczyną podbarwień i zniekształceń wpływających na pracę przetworników. Równoważąc i filtrując je przez dedykowany oddzielny filtr i oferując możliwość podłączenia ich do uziemienia, uzyskujemy czysty, bardzo dokładny, znacznie bardziej realistyczny dźwięk o niskim poziomie szumów.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA TRAPEZ

Pasmo przenoszenia 23-53 kHz
Impedancja nominalna 8 Ohm
Impedancja minimalna 6,5 Ohm przy 20 kHz
Czułość 88 dB SPL przy 1 m dla napięcia wejściowego 2,83 Vrms
Zniekształcenia THD <0,2% przy 90 dB SPL/td>
Moc maksymalna 450 W
Częstotliwości podziału zwrotnicy 500 i 3000 Hz
Przetwornik niskotonowy 12-calowy, o dużej mocy z 4-calową cewką drgającą
Przetwornik średniotonowy 5-calowy, neodynowy o wysokiej rozdzielczości
Przetwornik wysokotonowy 3800 mm2 Audiovector SEC AMT
Zaciski Wysokoprądowe pozłacane miedziane/mosiężne gniazda przyłączeniowe dla wtyków 4 mm lub widełek
Wymiary cm (powierzchnia podstawy, wys. x szer. x gł.) 875 x 420 x 435 mm

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany specyfikacji bez wcześniejszego powiadomienia