R 6

MOCNE I WYRAFINOWANE KOLUMNY DLA WYMAGAJĄCYCH SŁUCHACZY

R 6 to dynamiczne, delikatne, emocjonujące i naturalnie brzmiące głośniki charakteryzujące się wyjątkową dbałością o szczegóły. Solidne i łatwe w obsłudze kolumny, które łączą imponującą jakość dźwięku z luksusowym i wyrafinowanym wykończeniem.

Obudowy R 6 wykonane są z grubych, odpornych na rezonanse obudów i zbudowane są z twardego drewna o wysokiej gęstości (HDF), które umożliwia uzyskanie najlepszej możliwej wytrzymałości i niskich podbarwień. Kształt łzy w połączeniu z laminowaną, gęstą, mocną i ciężką tylną przegrodą dodatkowo redukuje niepożądane drgania obudowy i zapobiega falom stojącym. Po złożeniu obudowy są dodatkowo wewnętrznie usztywniane i starannie wytłumiane w newralgicznych miejscach za pomocą płyt tłumiących Nano Pore.

Zamiast kupować standardowe głośniki, nawet te od najlepszych, najbardziej szanowanych producentów, sami projektujemy swoje przetworniki i prosimy najlepszych duńskich poddostawców, aby je dla nas zbudowali. W ten sposób możemy być pewni, że będą one idealnie współpracowały z naszymi zwrotnicami, tworząc idealną całość. Aby jeszcze bardziej powiększyć realizm i głębię, w nowym R 6 Arreté zastosowano teraz 3-calowy, skierowany do tyłu głośnik średniotonowy z własną, dedykowaną zwrotnicą. Teoria stojąca za używaniem tylnego przetwornika jest inspirowana naszymi referencyjnymi modelami R 11 Arreté i R 8 Arreté. Wyłącznie w R 6 Arreté.

Audiovector Freedom to nowa i rewolucyjna technologia uziemienia, która eliminuje zniekształcenia wywołane ruchem elementów składowych głośnika. Prądy generowane w koszu głośnika są usuwane przez nową oddzielną zwrotnicę, która kieruje sygnał do zacisku uziemienia gniazdka ściennego lub uziemionej listwy zasilającej. W kontrze do konwencjonalnej wiedzy uważamy, że prądy o których mowa są źródłem podbarwień i zniekształceń. Balansując je i filtrując przez dedykowany oddzielny filtr oraz oferując możliwość podłączenia głośników do uziemienia, uzyskujemy czysty, bardzo dokładny, znacznie bardziej realistyczny dźwięk o niskim poziomie szumów. Tylko w modelach Arreté.

Kolory i okleiny

W Audiovector używamy tylko starannie wyselekcjonowanych fornirów z prawdziwego drewna. Oferujemy szeroką gamę niestandardowych wykończeń lakierniczych, które są wykonywane w Danii. Dostępność na życzenie.

Standardowe wykończenia:  African Rosewood Piano, Black Piano, Italian Walnut Matte, White Piano.

W ZESTAWIE CZARNA MASKOWNICA Z TKANINY
NIESTANDARDOWE KOLORY W LAKIERZE FORTEPIANOWYM NA ŻYCZENIE

HANDMADE IN DENMARK SINCE 1979

R 6 W SZCZEGÓŁACH

NOWE PRZETWORNIKI WYSOKOTONOWE AUDIOVECTOR

Przetworniki AMT (R 6 Avantgarde, R 6 Arreté) wyposażone są w bardzo mocne magnesy neodymowe, lekkie, precyzyjnie powlekane membrany mylarowe i są odsprzęgane od obudowy w trzech punktach, według zastrzeżonego rozwiązania Audiovector o nazwie No Energy Storage (NES). Głośniki wysokotonowe są otwarte z przodu oraz z tyłu i mogą się swobodnie poruszać dzięki koncepcji Soundstage Enhancement (SEC). Wszystkie przetworniki są wykonywane ręcznie w Danii

3-CALOWY TYLNY GŁOŚNIK ŚREDNIOTONOWY

Aby jeszcze bardziej poprawić realizm przekazu i zwiększyć jego głębię, w nowym R 6 Arreté zastosowano teraz 3-calowy głośnik średniotonowy emitujący dźwięk z tyłu, wyposażony w dedykowaną zwrotnicę. Technologia wykorzystująca tylny sterownik zapłonu jest inspirowana R 8 Arreté. Dzięki tej technice otrzymujemy doskonale wyrównane pasmo średniotonowe. Tylko w R 6 Arreté.

NOWY SYSTEM GŁOŚNIKÓW BASOWYCH

Wszystkie modele R 6 (Signature, Avantgarde i Arreté) zostały wyposażone w nowy wewnętrzny system głośników basowych. System Audiovector Isobaric Compound Bass (ICB) składa się z dwóch głośników basowych – 6,5-calowego głośnika wewnętrznego i skierowanego w dół 8-calowego głośnika zewnętrznego. Masy dwóch, pracujących wspólnie głośników basowych są połączone przez uwięzione w ich wspólnej wewnętrznej obudowie powietrze. System „oddycha” przez doskonale dostrojony port bas-refleks z przodu kolumny. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie głębokiego, precyzyjne odtwarzanego basu i jego wyższą dynamikę.

NOWE, WĘGLOWE PRZETWORNIKI AUDIOVECTOR TO PRECYZJA I DEFINICJA DŹWIĘKU

Połączenie tytanowego formera, na którym nawijana jest cewka, potężnych ceramicznych magnesów ferrytowych i sztywnego stopu magnezu, montowanych w trzech punktach koszy głośnikowych i membran wykonanych z krzyżowo tkanych kompozytowych włókien aramidowych, pozwala nam uzyskać bogaty, czysty i żywy dźwięk. Wszystkie przetworniki wykonywane są ręcznie w Danii.

NASZE TECHNIKI

Ścieżka rozwoju przez upgrade

Niska kompresja

Poprawa sceny dźwiękowej

Brak akumulacji energii

Uporządkowanie molekularne NCS

Dodatkowe uziemienie

R6 – SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SIGNATURE

AVANTGARDE

ARRETÉ

IUC Ścieżka rozwoju przez upgrade + + +
LCC Niska kompresja + + +
SEC Poprawa sceny dźwiękowej + + +
NES Brak akumulacji energii + + +
NCS Uporządkowanie molekularne NCS +
FGC Dodatkowe uziemienie („Freedom grounding”) +
R AMT ARRETÉ +
R AMT +
Przetwornik wysokotonowy R EVOTECH z miękką kopułką +
Przetworniki AUDIOVECTOR z włókna węglowego + + +
Skierowany do tyłu głośnik średniotonowy 160 mm +
Izobaryczny system basowy + + +
Cewka na tytanowym formerze + + +
Technika zwrotnicy DFF + + +
Laminowane fronty + + +
Nierównoległe ścianki boczne + + +
Nanoporowy materiał tłumiący +
Wewnętrzne absorbery drgań +
Wysokiej klasy kolce M8 +
Płytka z włókna węglowego dla zacisków głośnikowych +
Pasmo przenoszenia 28 Hz – 26 kHz 26 Hz – 52 kHz 23 Hz – 52 kHz
Skuteczność 92,5 dB/W/m 91,5 dB/W/m 91,5 dB/W/m
Impedancja nominalna 8 Ω 8 Ω 8 Ω
Moc maksymalna 450 W 450 W 450 W
Punkty podziału zwrotnicy 100/350/3000 Hz 100/350/3000 Hz 100/350/3000 Hz
Rodzaj obudowy 3,5-drożna 3,5-drożna 4,5-drożna
System niskotonowy 8+6,5”, system izobaryczny 8+6,5”, system izobaryczny 8+6,5”, system izobaryczny
Przetworniki nisko-średniotonowe 6,5”, włókno węglowe 6,5”, włókno węglowe 6,5”, włókno węglowe
Głośnik średniotonowy (tył) 3”, papier
Głośnik wysokotonowy R Evotech R AMT R AMT Arreté
Wymiary w cm (wys. x szer. gł.) 123,4 x 27,8 x 43,1 123,4 x 27,8 x 43,1 123,4 x 27,8 x 43,1

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany specyfikacji bez wcześniejszego powiadomienia