WYKONANYWANE RĘCZNIE W DANII OD 1979

Audiovector to rodzinna firma produkująca głośniki, specjalizująca się w zaawansowanych i innowacyjnych technologiach dźwiękowych. Dostarczamy jedynie najlepsze high-endowe audio wymagającym melomanom. Innowacja i tradycja idą w parze, aby zapewnić wyjątkowe produkty i wyjątkowe wrażenia słuchowe.

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY ARRETÉ AMT W SERII R

Najlepszy głośnik wysokotonowy, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Teraz wyposażony jest on w soczewkę akustyczną Integrator Acoustic, która poprawia dyspersję, odpowiedź impulsową i integrację z głośnikiem średniotonowym. W połączeniu z SEC, naszą koncepcją dotyczącą odtwarzania wysokich tonów, pomaga zapewnić szerszą, głębszą, wyższą i bardziej naturalną scenę dźwiękową wypełnioną szczegółami.

PŁYTKA ZACISKÓW GŁOŚNIKOWYCH Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO

W modelach Arreté zaciski głośnikowe mocowane są na płytce zaciskowej z włókna węglowego, ponieważ włókno węglowe przeciwdziała interakcji z zamontowanymi za płytce komponentami zwrotnicy. Rezultatem jest wyraźniejszy dźwięk.

WĘGLOWE MEMBRANY AUDIOVECTOR

Dzięki zastosowaniu nowej, zaawansowanej technologicznie membrany składającej się z krzyżowo tkanych włókien węglowych połączonych ze sztuczną żywicą drzewną, nowe membrany, wraz z nowymi tytanowymi cewkami, pozwoliły w kolumnach z serii R na uzyskanie bardziej dynamicznego i szczegółowego dźwięku

KONCEPCJA POSZERZENIA SCENY DŹWIĘKOWEJ SEC

Technika, która pozwala poprawić dyspersję, obniżyć kompresję i stworzyć ogromną scenę dźwiękową we wszystkich trzech wymiarach. Została ona opracowana przez firmę Audiovector, aby zapewnić bardziej naturalne brzmienie każdego rodzaju muzyki.

FREEDOM GROUNDING

Ta opatentowana technika Audiovector eliminuje zniekształcenia związane ze sprzężeniem zwrotnym ruchu w koszach przetworników i zapewnia więcej szczegółów oraz większą dokładność, czyli – krótko mówiąc – bardziej autentyczne przeżycia muzyczne. Dedykowana, oddzielna zwrotnica dostosowuje sygnały sprzężenia zwrotnego i kieruje je do zacisku uziemienia w gniazdku zasilającym.

SOLIDNY ​​COKÓŁ Z LEPSZYM PRZEPŁYWEM POWIETRZA

Wszystkie głośniki z serii R mają pochylony cokół. W ten sposób unikamy fal stojących w obudowach i uzyskujemy elegancki wygląd naszych głośników. Można powiedzieć, że postawiliśmy je na wysokich obcasach. Cokoły mają wbudowaną stalową sprężynę odsprzęgające kolce, co ma na celu odseparowanie głośników od podłogi. Rezultatem jest znacznie bardziej wyraźny i dokładny dźwięk.

ELIMINACJA FAL STOJĄCYCH

Wyjątkowo wykonane obudowy kolumn z serii SR i R o kształcie przypominającym krople zapobiegają zniekształceniom powodowanym przez fale stojące. Wykonane są z twardego kompozytu HDF, laminowane są klejem o pożądanych przez nas własnościach akustycznych. Obudowy wykonywane są w parach i pokrywane starannie dobranymi drewnianymi okleinami. Aby dźwięk był szybki i dynamiczny, używamy opracowanego przez nas materiału tłumiącego Nanopore: to doskonała recepta na naturalny dźwięk.

DYNAMICZNE FILTRY TYPU FEED FORWARD

Od 1979 roku w naszych zaawansowanych układach zwrotnic używamy tylko starannie dobranych niskooporowych, precyzyjnych cewek i kondensatorów. Wysokoskuteczne i łatwe do wysterowania głośniki Audiovector idealnie pasują zarówno do wzmacniaczy tranzystorowych, jak i lampowych.

INNOWACYJNE MEMBRANY

Nasze membrany wykonane są w technice sandwicz z węgla, włókien szklanych i Nomexu. Są lekkie, sztywne i wyjątkowo dobrze tłumione, zapewniając szybki i pozbawiony podbarwień dźwięk. Specjalny, opatentowany miedziany element dodatkowo zmniejsza zniekształcenia.

OBRÓBKA KRIOGENICZNA NCS

W naszych modelach Arreté miedź o czystości 7N („siedem dziewiątek”) jest poddawana specjalnej obróbce kriogenicznej, polegającej na głębokim zamrażaniu, które porządkuje molekuły okablowania, zwrotnic, membran głośników wysokotonowych i końcówek. Dzięki zmniejszonej rezystancji i zniekształceniom otrzymujemy zapierająca dech w piersiach czystość i swobodny „flow” muzyki.

ZAPROJEKTOWANY PRZEZ AUDIOVECTOR, ZBUDOWANY PRZEZ SCAN-SPEAK

Przetworniki Audiovector są projektowane i ręcznie budowane przez firmę Scan-Speak w Danii. Wykorzystują one wolne od zniekształceń cewki drgające z tytanu, membrany warstwowe z włókna węglowego, kosze ze stopu magnezu i aluminium, a także mocne magnesy z najwyższej półki: składniki, które przekładają się na niesamowite brzmienie naszych przetworników nisko- i średniotonowych.